SES İZOLASYONU
  • Register

Soğutma chiller grubunuzdan gelen sesler rahatsız edici olabilir. Günlük yaşantınız ve iş hayatınızda olumsuz yönde gürültüye maruz kalmamak adına soğutma chiller grubu ses izolasyonu uygulamaları yapmaktayız. Önceliğimiz cihazlarda performans düşüklüğüne , verim kaybına ve doğal çalışmasına engel olmadan uygulama işlemlerinin yapılmasıdır.

Ses dalgası gelişi güzel bir spektrumda yer alıyorsa, ya da diğer bir değişle istenmeyen bir ses ise buna “gürültü”adı verilir. İnsan sağlığıve konforu üzerinde çok olumsuz etkileri olan gürültü, işitme hasarlarının yanısıra, vücut aktivitesinde kan basıncının artması, kasların istem dışıkasılmasıgibi fizyolojik tesirler, huzursuzluk sinirlilik gibi psikolojik tesirler ve işveriminin düşmesi gibi performans tesirleri olan çok önemli bir olgudur.

Jeneratör ses izolasyonu yaptırmak için pek çok malzeme çeşidi kullanılmaktadır. Fakat kullanılan malzemenin yanmaz olması gerekmektedir. Çünkü jenaratörün yayadığı sıcaktan dolayı erime hatta yangın dahi çıkma ihtimali vardır. Bunun için jeneratör ses izolasyonu süngerinin yanmaz sünger kullanılması gerekmektedir. Yanmaz sünger çeşitleri genelde aynı özelliklere sahiptir. Aralarında yalnızca şekil bakımından fark vardır. Ayrıca bu sünger çeşitleri esnek yapıdadır. Buda rahatça jeneratör kabini ses izolasyonu yaparken kolaylık sağlamaktadır.

Devamını oku...

Araç teknolojisinde yakıt ekonomisi sağlamak amacıyla kullanılan malzemeler yolculuk sırasında rahatsız verebilmektedir.Aracın motorundan çıkan sesler sizi ve araçta bebek uyuyor ise oldukça rahatsız edici gelecektir.Veya dinlediğiniz müzik uzun süre dinlediğinizde rahatsız edici hale gelecektir.

Devamını oku...

Ses izolasyon uygulamarında kullkanılmak üzere imal edilmiş malzemele  çeşitlerinden biride ses izolasyon süngerleridir.Bu ses izolasyon süngerleri ileri teknoloji ile imal edilmiştir.Yoğunluklarının fazla olması yüksek frekanslı seslerde etkili olmasında kolaylık sağlamaktadır.Bu ses izolasyon süngerleri yoğunluğu,kalınlığı ve boyutuna göre değişiklik göstermektedir.Ses izolasyon süngerlerinin bariyerli modelleride bulunmaktadır.

Bariyerli akustik süngerler,rebonded bondex süngerpanlar ve bariyerli rebonded bondex süngerpanlar ses izlasyon süngeri grubuna girmektedir.Ses izolasyon süngerlerinin içerisinde kullanılan ağır epdm bariyer tek başına kullanılabilen ses izolasyon malzemesidir.Bariyerli ses izolasyon malzeme fiyatları diğer süngerlere oranla daha yüksek maliyetlidir.Fakat yapacağınız bu maliyet için pişman olmayacaksınız.

Devamını oku...

Bir çok alana ses izolasyonu yapmak mümkündür. Ses izolasyonu sesin yalıtımını önlemek amacıyla yapılan uygulamalardır. 

Akustik süngerler, ses emici paneller, kauçuk ve mantar içeren ses izolasyon malzemeleri ses izolasyon fiyatlarında değişiklik olmasını sağlamaktadır.Çok yüksek frekanslı seslerde bariyerli süngerler ve yüksek yoğunluklu bondex süngerler tercih edilmektedir.

 

Ses izolasyonu sesin yalıtılmasını önlemek amacıyla yapılan uygulamalardır.Birçok alana ses izolasyon uygulaması yapmak mümkündür.Ses izolasyon malzemeleri ortamın ses frekansına göre uygun bir şekilde seçilmelidir.Akustik süngerler,ses emici paneller,kauçuk ve mantar içeren ses izolasyon malzemeleri ses izolasyon fiyatlarında değişiklik olmasını sağlar.Ses frekansı yüksekken alçak yoğunluktaki ses yalıtım malzemesi kullanılmamalıdır.Çünkü kullanılan malzemenin bir yararı olmaz ve gereksiz harcama yapmış olursunuz.


Ses izolasyon uygulama fiyatları kullanılan malzemeye ve alana göre değişiklik göstermektedir.Çok yüksek frekanslı seslerde bariyerli süngerler ve yüksek yoğunluklu bondex süngerler tercih edilmelidir.Uygulama yapılacak alan fazla ise fiyatlandırmada indirim uygulaması yapılabilir.Ses izolasyon fiyatları için daha detaylı bilgiye ulaşmak istiyorsanız bize ulaşınız.

ANA SAYFA

SES İZOLASYONU

SES YALITIMI

KUMAŞ KAPLI PANEL

SES İZOLASYON MALZEMELERİ

İLETİŞİM