SES İZOLASYONU NASIL YAPILIR?
  • Register

Ses İzolasyonu; gürültünün zararlı etkilerinden korunmak , istenmeyen sesin gürültü etkisinden kurtulmak, çevreye yayılan rahatsız edici sesi azaltmak amacıyla yapılan ses yalıtım uygulamalarıdır.

 Yapıyı planlarken ses izolasyonu dikkate alınmalıdır. Ayrıca yapıların duvar, döşeme, tavan, cam ve doğrama gibi elemanları belirlenirken ses izolasyon özelliği yüksek olan malzemeler kullanılmalıdır. Ses izolasyon malzemesi kullanılarak alt ve üst kat seslerinin geçişi ile komşu duvarlardan geçen sesler de engellenir.

Ses İzolasyonu yapılacak yere uygun malzeme seçimi yapılmalıdır.Eğer izolasyon yapılacak yer zemin ise mantar kauçuk,mantar şilte şap altı zemin kauçuk veya pvc kauçuk tabanlı halı kullanılabilinir.Duvarlarda yapılacak olan izolasyon ortamda olan sesin şiddetine göre değişiklik göstermektedir.

Düşük seviyedeki sesler için piramit,yumurta,melamin süngerler kullanılabilir.Ses biraz daha yüksek ise süngerpan da denilen rebonded bondex süngerler kullanılmalıdır.Uygulama yapılacak alan stüdyo,konser alanı,sinema salonu,ev sinema salonu gibi yerler ise bariyerli süngerler kullanılmalıdır.Tabi sadece ürünlerimiz süngerlerle kalmıyor.Dilerseniz akustik paneller ile sesi kesebiliriz.

Sesi tamamıyla hiç kimse kesemez bizim amacımız sesi en çok düşük seviyeye getirmeye çalışmak.

Aytürk akustik olarak yaptığımız çalışmalarda akustiği bozmayacak şekilde ses kesimini sağlıyoruz.

ANA SAYFA

SES İZOLASYONU

SES YALITIMI

KUMAŞ KAPLI PANEL

SES İZOLASYON MALZEMELERİ

İLETİŞİM